Răspunsuri

2014-03-29T17:46:17+02:00
Daca un bax costa 72 lei =>  o cutie va costa 72:6=12 lei
Daca 150cl costa 12 lei  (150cl=1,5l)  => un litru va costa 12:1,5=8 lei
3 4 3