Răspunsuri

2014-03-26T18:13:19+02:00
Pai cand prețul este de 3 lei , cele 8 kg costa 24 lei  si daca costa 4 lei , vine 24:4=6 kg. Se poate verifica : 24:3=8 si 24:6=4 

mersi* :))
Comentariul a fost şters
simplu
sunt invers proportionale,nu? :))
Probabil...