Răspunsuri

2014-03-26T10:03:39+02:00
8 :4 =2 lei fiecare . deci 3 caiete costa 6 lei
Mersi asa facusem si eu dar... nu eram sigur :))))
:))
is cam buimac in dimineata asta:)))
Cel mai inteligent răspuns!
2014-03-26T10:03:56+02:00
Aflam cat costa un caiet
8:4=2
3 caiete vor costa
2x3=6 lei sau
======================
4 caiete.............8lei
3......................x

x=8x3/4
x=24/4
x=6  lei