Corpul omenesc are zilnic nevoie de lichide . Din 14 kg fructe se obtine 3 l de suc .
Cat cheltuieste pe fructe o familiie in luna iunie daca consuma 2 l de suc pe zi iar 1 kg fructe costa 38 lei ?

1

Răspunsuri

2014-03-25T20:58:45+02:00
30*2=60  litri de suc in luna iunie,consuma 280 kg fructe si 280*38=10640 lei