Ce sa fac daca mie mereu lene de teme si am mereeu sentimentul ca vreau sa ma joc pe calculator, dar mama nu vrea sa imi comande cevreau (eu platesc da nu pot sa comand ca n-am buletin) daca nu imi fac temele cand zice ea. Ce sa fac sa ma motiveze sa fac teme ca niciodata nu am timp ca vreau si timp liber in conditiile in care am meditatii de 4 ori pe saptamana?

2
pai daca vrei sa ajungi cineva in viata eu zic sa pui mana pe carte si dupa ce termini cu temele poti sa te joci pe calculator ;)
ok, sa zicem ca neavand buletin n-ai ajuns la varsta la care sa poti intelege ca temele pentru TINE le faci, nu pentru profi sau pentru ai tai. Nu ca te-ar trezi cineva intr-o noapte din somn sa te intrebe formula tri-nitro-toluenului, dar ca sa iti faci creierul "functional", sa fi capabil in viitor sa devi mai mult de un muncitor necalificat. Probabil daca ti-ai face temele la timp si corect ai scapa si de meditatii.
Ca prim pas gaseste 1-2 materii de baza care sa iti placa, pe care sa le intelegi usor si incearca macar pe alea sa obtii rezultate. (Nu te rezuma la sport si religie :)) Iti va fi mai usor sa inveti o materie care iti place. Apoi, extrapolezi cu usurinta...

Răspunsuri

2014-01-14T23:00:14+02:00
La felul in care te exprimi, copile !!!! bine face mama ta !!!
asa ca pune mana pe carte, invata, si daca te vei expeima mai bine, cu siguranta ca vei putea sa iti comanzi ce iti doresti ;)
2 3 2
2014-01-14T23:14:44+02:00
De ce nu incerci sa faci temele si dupa sa te joci pe calculator ca orice om? (cand iti vine  lenea gandestete ca dupa ce termini o sa faci ce iti place tie)
2 3 2