Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
  • Utilizator Brainly
2014-03-19T14:17:52+02:00

1kg ...................3 lei
8kg....................x
___________________
x=8x3:1
x=24 lei

1 kg .................4 lei
x ......................24 lei
___________________
x=24x1:4
x=6 kg
Comentariul a fost şters
Comentariul a fost şters
Cu placere !