Va salut din nou! azi as avea de facut mai multe compuneri...Prima este cu titlul"Legatura dintre noroc si munca iar a doua este cu titlul "Clownul".Ambele trebuie sa fie de minim o jumatete de pagina...Daca ma puteti ajuta as fi foarte fericita!!!Dau 10 puncte!!

2
AI DE FACUT AMBELE COMPUNERI SAU NUMAI CEA CU CLOWNUL?

Răspunsuri

2014-03-16T11:50:30+02:00
Am fost in dupa-amiaza asta la circ ca sa vad elefantii,serpi,dromaderi si alte animale  care fac tumbe.Cel mai mult am fost atrasa de acrobatiile clownului:um barbat slabut imbracat in pantaloni de mai multe culori,intr-o camasa bufanta,un chipiu galben,nas rosu ca al lui Rudolf,insa cel mai interesant si amuzant aspect era fata colorata in diferite nuante.Clownul mi-a adus aminte de doua personaje Doru Octavian Dumitru si Mr Bean.Era o amestecatura intre cei doi comedianti.  
AM SCRIS O PARTE AICI IAR CONTINUAREA ESTE IN ACEST FISIER ATASAT MAI JOS SPER SA FIE OK
1 1 1
2014-03-16T11:51:04+02:00
Legatura dintre noroc si munca este foarte strinsa deoarece daca tu vei fi un om muncitor vei aveea tot ceea ce tiai pus de gind dar daca nu vei munci nu vei avea nimic si oamenii spun ca daca ai norc ai detoate iar norocul se capata prin munca...
7 4 7