cat de lunga??
Ce e asa greu in asta?
depinde de profesor. Incepi prin a zice pe cine descri ( ce anume preda ). Apoi il descri fizic si tocmai apoi moral. Ex : Profesorul meu de latina este o persoana inalta si slabuta. Are o mustata caraghioasa si niste ochi patrunzatrori. Din cauza uni accident ara o cicatrice langa ochiul stang. Desi poate parea rautacios este un om foarte de treaba si mereu ne da note mari desi stie cum sa se comporte cu cei care fac probleme la ore....ce e asa greu?

Răspunsuri

2014-03-13T15:21:37+02:00
Pe domnul nostru învăţător îl cheamă Ionesu. El este de înălţime medie, trecut de prima tinereţe, dar cu părul uşor grizonat. De puţine ori l-am văzut încruntat. De cele mai multe ori zâmbeşte, dar cu toate acestea ştie să impună respect în faţa mea şi a colegilor mei de clasă.Domnul nostru învăţător ne învaţă în fiecare zi cum să ne comportăm la şcoală cu profesorii şi colegii, iar acasă cu familia. Insistă de multe ori pe acest aspect, deoarece, spune el, aşa cum se formează un elev în primii ani de şcoală, aşa va fi toată viaţa.Eu cred că învăţătorul nostru este cel mai bun învăţător din lume. Îmi pare nespus de rău că anul acesta este ultimul an în care ne va fi dascăl. Chiar dacă la anul voi fi în clasa a 5-a, voi continua să-l vizite cât pot de des pe învăţătorul Ionescu.
15 3 15