Va rog sa-mi trraduceti textul urmator in franceza.Am nevoie urgent.NU VREAU TRADUCERI DE PE GOOGLE TRANSLATE!!!
Sunt nascuta in Campulung Moldovenesc ,un oras de care imi va fi greu sa ma despart vreodata.Peste 20 de ani cred ca va fi mult mai dezvoltat, mai frumos si totusi mai gol.Migratia catre orasele mai mari este din ce in ce mai mare.Imi doresc ca in viitor evolutia lui sa fie spre mai bine: sa fie cunoscut de cat mai multi turisti, valorile locale sa fie promovate si de asemenea aspectul sa se imbunatateasca.Ar fi preferabil ca fatadele cladirilor sa fie renovate, sa se amenajeze cat mai multe spatii verzi de care sa se bucure locuitorii si drumurile sa fie asfaltate.In centrul orasului se afla o cladire superba din vremea austriecilor dar intr-o stare deplorabila, strazile secundare pastreaza vag urme de asfalt, iar trotuarele sunt pavate numai in centru.Daca aceste probleme se vor rezolva in 20 de ani, acest oras va prospera.Cu mult timp in urma aceasta comunitate a fost perla Bucovinei fiind considerata al doilea oras al curateniei si unul dintre cele mai apreciate din tara.Astazi totul s-a degradat.Campulungul a devenit un oras al plangerii ,cu oameni ganditori la ziua de maine ,tristi dar cu speranta in suflet ca in viitor acest orasel va inflori din nou si se va ridica tot mai sus.Locuitorii au vointa si cu totii isi doresc ca peste 20 de ani orasul sa devina una dintre cele mai frumoase statiuni turistice pentru ca exista valori pe care acest oras oras le detine si cu care se pot mandri.Sper ca in viitor cand voi mai scrie despre C-lung orasul sa fie asa cum mi-l imaginez eu: curat, frumos si linistit.

1

Răspunsuri

2014-03-12T22:17:17+02:00
Campulung nés dans une ville que je serai difficile de quitter vreodata.Sur le 20 ans, je pense que ce sera plus développé , plus belle et de la pensée plus gol.Migratia les grandes villes est de plus en plus . je souhaite qu'à l'avenir son évolution soit pour le mieux : être connu plus de touristes , les valeurs locales à promouvoir et cherchent également à être de meilleurs façades imbunatateasca.Ar de bâtiments à rénover pour s'adapter comme plus d'espaces verts pour les résidents de profiter et être asfaltate.In routes du centre-ville est un beau bâtiment datant du temps les Autrichiens , mais dans un état déplorable , les rues latérales conservées des traces vagues de l'asphalte et les trottoirs sont pavés que dans le centre . Si ces problèmes seront résolus en 20 ans , cette ville sera prospera.Cu longtemps cette communauté était la perle de la Bucovine est considérée comme la deuxième ville de la propreté et l'un des plus populaire dans tara.Astazi tout degradat.Campulungul l' devenir une ville de la plainte , les gens penseurs de demain , triste mais avec espoir dans mon cœur que dans l'avenir la ville refleurira et augmentera plus sus.Locuitorii ils veulent et tout ce qu'ils veulent que plus de 20 ans la ville est devenue l'une des plus belles stations touristiques parce qu'il valeurs que cette ville détient et la ville peut mandri.Sper à l'avenir quand je vais écrire sur la ville de C- longue -être que je l'imagine : propre, agréable et calme .
Nu este de pe google translate.
Serios?.....atunci nu prea sti sa traduci...
vreodata?
unde este tradus?
merci oricum