Răspunsuri

2014-11-19T15:02:29+02:00
2014-11-19T15:04:36+02:00
1. Cat costa cele trei caiete ?
    200 lei - 188 lei = 12 lei (trei caiete)

2. Cat costa un caiet ?
     12 lei : 3 = 4 lei (un caiet) 
2 5 2