Răspunsuri

2014-03-10T20:25:48+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Era o zi rece de primăvară, tatăl lui Vlad nu se îndura să plece la servici. Se simţea obosit. Vlad se duse la tatăl său. - Ce faci tati? Te duci la servici? - Astazi este sâmbătă şi nu merg la servici decât cei care fac ore suplimentare, iar eu nu mă simt în stare. - Tati, nu uita că vine căldura şi mi-ai promis o bicicletă. Tatăl lui Vlăduţ şi-a dat seama că are nevoie de bani pentru bicicletă. Atunci el se hotărâ să meargă la servici. Peste câteva ore Vlăduţ îşi chemă prietenii şi s-au dus la patinaj. Vlăduţ a încercat să facă o cascadorie, dar a căzut şi gheaţa s-a rupt cu el. Copii au încercat să-l scoată din apă dar nu reuşeau. Un coleg care avea telefon mobil l-a sunat pe tatăl lui Vlad. Acesta era macaragiu şi făcea lucrări cu macaraua pe lângă lac. Când a auzit ce s-a întâmplat a întins braţul macaralei până la el şi a reuşit să-l scoată.
2014-03-10T22:35:11+02:00
Este o zii friguroasa de  primavara.Eu  ador patinajul in fiecare iarna merg la patinoar.
-Tata ma duci la patinuar?
-De sigur.Imbracate gros!!!!!!....
-M-am imbracat gros si am  mers.
Tatal meu ma lasat acolo  si a plecat.
Sa facut seara si am plecat acsa