Un fir de garoafa costa 4 lei.Pentru garoafele vandute intr-o zi s-au incasat 540 lei.A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe,pastrand acelasi pret.
Ce suma s-a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile?

1

Răspunsuri

2014-11-17T19:10:02+02:00