Heyy, ma ajuta si pe mine ,va rog, cineva, cu un model de prezentare persoanala in Franceza?
De exemplu, o descriere: Nume, scoala, clasa, descriere fizica, morala, pasiuni si hobby-uri..Si daca aveti si alte idei pentru descriere , ma puteti ajuta pentru ca-s varza la Franceza. Si va rog nu imi spuneti sa folosesc Google Translate pentru ca ala e mai rau ca mine.:). Multumesc anticipat :).

1

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
  • Utilizator Brainly
2014-11-17T10:16:51+02:00
Ma numesc Otilia,sunt in clasa a sasea ,am 12 ani.
Imi place sa desenez si sa practic sporturi.IMI place sa merg la cumparaturi cu prietenele mele si sa gatesc fel si fel de gustari.Sundt din Bucuresti ,sunt la scoala gimnaziala si imi place cel mai mult matematica.Sunt inalta,am ochii caprui,am 1,85 ,am obrajii ca catifeaua si buzele ca bujorii.Sunt sensibila,ma supar usor  si nu imi place sa fiu obligata.Imi place scoala ,am note bune si imi place sa invat dar mai ales sa citesc basme de Ion Luca Caragiale.aceasta este portretul meu.----------
Mon nom est Otilia, sont en sixième année, je suis âgé de 12 ans.
Je tiens à attirer et pratiquement sporturi.IMI aime faire du shopping avec mes amis et la cuisine et tout type de gustari.Sundt à Bucarest, sont l'école secondaire et je l'aime plus matematica.Sunt haut, mes yeux sont noisette, je 1,85 je l'aime joues et les lèvres de velours que bujorii.Sont sensible, bouleverser moi facilement et je ne voudrais pas être obligata.Imi comme l'école, et je avoir de bonnes notes, mais la plupart tiens à apprendre à lire des contes de fées de Ion Luca Caragiale .C'est mon portrait.