Răspunsuri

2014-11-16T15:25:02+02:00
415x6lei=2490lei ar costa biletele daca ar fi toate de 6 lei.
2490lei-2160lei=330lei costa biletele de 4lei.
6lei -4lei=2lei_diferenta de lei dintre preturile biletelor.
330lei:2=165 bilete de 4 lei s-au vindut.
415-165=250 bilete de 6 lei s-au vindut.(problema prin metoda falsei ipoteze)