Realizeaza o compunere: Te numesti Valentin/ Valentina Ilie. Si te afli in satul bunicilor Apahida aflat langa padurea Baciu. Un loc in Cluj, cunoscut pentru evenimentele neobijnuite care se petrec acolo. Tocmai ai fost martor/martora la un astfel de fenomen. Scrie un articol pentru revista scolii de 25-30 de randuri in care sa relatezi experienta ta colegilor de la scoala!
Plizzz!!

1

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-11-15T23:28:46+02:00
                                                        Evenimente neobișnuite petrecute 
                                                                         în Apahida
 Saltul ma numesc Valentina Ilie si ma aflu in satul bunicilor mei Apahida ,azi duminica 15.11.2014 sa intamplat cel mai neobisnuit si straniu fenomen o nava extrateresta a aterizat pe campul unde bunici mei merg zi de zi avea camp 20 cm latime si dupa spusele unui vecin era inconjurata de o multime de extrateresti la fata locului s-au gasit niste amprente semnul navei spatiale iar pe langa s-au gasit niste urme de sange si un cal mort toata lumea este ingrozita si nu stiu ce vor face cercetatori sunt toti aici si inca cauta sa-si dea seama daca au fost extrateresti sau o farsa pusa la cale ca sa bage spaima in locuitori acestei comunitati.Ramane de vazut maine se va stabili care a fost cauza va asteptam !