Alcatuiti un text cu tema:prietenia
ideea:prietenul bun la nevoie se cunoaste
mesajul:indiferent de situatie,prietenul adevarat te sustine,te ajuta.

Alcatuiti cite o propozitie cu cuvintele :апельсиновый сок,Апельсинные корки,Яблочное повидло,Яблоневый сад.(propozitiile in limba rusa,dar textul in romana)

2

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-11-14T19:14:00+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Erau doi prieteni:Eugen si Andrei. Andrei mereu il ajuta pe Eugen , dar Eugen nu facea la fel.Cind a fost dat un test,Andrei stia raspunsul corect dar a vrut sa-l verifice pe Eugen.Asa ca il intreba un raspuns,iar Eugen ii raspunse gresit.Andrei pina la urma a luat 10,iar Eugen 7.Morala:un prieten adevarat te va ajuta

Prop le zic in romana ca nu am timp:
1)Mie imi place mult sucul de portocale.
2)Cind am intrat in ioncapere am gasit niste coji de portocale pe jos.
3)Bunica a pregatit o delicioasa dulceata de mere.
4)Cind mergeam pe drum am vazut o mare gradina de mere.
Sper ca te-am ajutat!
6 3 6
2014-11-14T20:00:41+02:00
Prietenia andrei si ionut sunt buni prieteni .acestia au decis ca daca se vor se casatori sa se casatoareasca sa o faca cu doua surori. asa au facut dupa un an beti sotia lui andrei spune -andrei .sora mea a plantat cu sotul ei un mar sa plantam si noi bine bwti a doua zi beti si andrei au plat un mar mai frumos decat celorlalty doi . ionut s a enervat . I a spus sotyei lui. Hai sa punem sa facem un mar mai mare bine
3 3 3