Buna.. nu stiu cum sa incep .. deci stiu ca acest site e pentru teme dar nu am unde sa cer ajutorul.. deci va rog daca puteti dati-mi niste sfaturi .. Ma numesc Anca am 14 ani si sunt extrem de stresata cu notele dintr-o data am decazut ii fac pe cei la care tin sa sufere .. parinti mei spun ca sunt un esec si nu o sa ajung nimic... au spus ca nu m-au vrut a fost o greseala ... eu as vrea sa le demonstrez contrariu dar nu pot ... mereu plang... si da Dumnezeu exista... dar nu ma iubeste .. si nu vreau raspunsuri gen:sunt oameni cu probleme mai mari sau ceva de genu ' am problema mea abea ma mai tin pe picioare .. Va rog din suflet daca puteti ajutati-ma..

2
Nu stiu cum Dumnezeu permite atata suferinta pe umerii unui copil nevinovat... Fii tare si lupta... si pentru viata ta si cu toate problemele pe care le ai. Suferinta te face mai puternica. Cu siguranta,vei gasi puterea sa treci peste ele... Iti sunt alaturi. Daca te pot ajuta,o voi face cu placere.
Mulțumesc!

Răspunsuri

2014-11-13T22:39:47+02:00
Si eu sunt in aceasi situatie ca tine. Incearca sa fii tare,pe mine doar prietenii ma fac sa trec peste toate aceste lucruri. Asta este,nu noti ne nastem destepti. Fii tu insati si toate se vor rezolva pe parcurs.
Deci iti dai seama ca nu am o viata "perfecta" ..
La mine este mai rau,de la 9,57 am ajuns la 6-7. Incearca sa-ti gasesti o prietena care sa te inteleaga
Ma cred distrusa nimeni nu ma intelege toata lumea imi vrea raul ...
Noi suntem deja prietenii tai.
Multumesc..
Cel mai inteligent răspuns!
2014-11-13T22:42:03+02:00
Incearca sati ocupi timpu cu un sport it va sterge problemele din minte iar in timpu liber citeste cat mai mult si mereu sa fi cu o lecti in fata profesorilor ca sa inveti mai usor SI GANDESTE POZITIV 
Pai o sa incerc dar sportu nu e pentru mine sufar de cancer la colon ... deci nu pot .. voi incerca promit :)
Dmnzeu te iubeste el iubeste pe toti incearca sa lasi la o parte sentimenteke de ura frica si altele gindeste pozitiv si nu te lasa distrusa ca ai cancer explicale parintilor ca cancerul tea descurajat si ea ferit pe toti de linga tine incearca sa acorzi mai mult timp cartilor si temelor,scrie aici intrebari la teme ca noi sa te ajutam invata acasa si repeta tema trecuta si sa te starui ca sa spui oral mai des daca nu intelegi tema cauta pe internet uitate atent sau dupa ora intreaba profu sati
sati explice
heey.. fi tare...incearca sa iti gasesti prieteni apropiati caroara sa te descarci... si sa fie maturi sa iti poata da sfaturii...
Multumesc mult!