Scrie o scrisoare adresata mamei de 8 martie . avand 3 substantive 5 numerale si 2 pronume

1
Draga mama,
Draga mama,

Cu ocazia zilei de 8 Martie,iti spun ca imi esti cea mai draga fiinta de pe acest pamant.Tu ai fost mereu alaturi de mine,m-ai ajutat,m-ai sprijinit si m-ai sustinut mereu in tot ceea ce mi-am dorit sa fac!Sper sa fii alaturi de mine mult-mult tim si sa ma iubesti in continuare!La Multi Ani <3 !!!
Cu drag,fiul tau.............
timp*

Răspunsuri

• Utilizator Brainly
2014-03-07T14:29:01+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
                                                   Mama,

Mama draga cu ocazia zilei de 8 martie iti doresc sanatate , sa fii fericita si alaturi de noi , familia ta fericita ,tu esti singura mea mama si iti spun cu iubire 
                    TE IUBESC ! Iti spun din inima ca o mama ca tine ma are  fiu / fiica pe mine. Numarul unu sunt pentru tine . Tu esti ca doua flori care stralucesc in zori ! Tu esti ca opt mii de trandafirii , tu esti ca cincizeci de mii de lalele , tu esti ca  doua petale multicolore , esti unul soare mare . 

Tu ma faci mare ! Tu ma iubesti ! Tu ma-ai dorit ca fiul / fiica ta .
                          Tu esti unica mama a mea ! 

Cu iubire , 
                                                                               Fiul / fiica ta .