Răspunsuri

2014-11-11T18:41:02+02:00
Microunde ,cuptor,frigider,masina despalat...ele ar putea functiona si cu gaz sau energie mecanica
Imi poti spune mai amanuntit ca trebuie sa fac un referat de o pagina
2014-11-11T18:46:05+02:00
Motivul evident si probabil singurul care iti da un impuls serios sa elemini toate sursele care risipesc electricitatea este pretul mai scazut al facturii. In plus, din seria “criza economica trezeste ecologistul din tine ”, mai exista si un efect secundar: vei face o favoare planetei si vei primi o bulina alba in catalogul micilor ecologisti.Cum? Fiecare cantitate de energie electrica pe care o folosesti rezulta in urma arderii unor combustibili care polueaza. Cu toate acestea, sa cauti o sursa “curata”, doar pentru a consuma aceleasi cantitati monstruoase de curent e ridicol. Mai bine incerci, in primul rand, sa folosesti mai putina electricitate. Indirect, ii vei ajuta si pe cei care iau salvarea habitatului in serios si care vor sa te scoata din inertia de parazit consumator in care ai picat si din feeria risipitoare pe care doar cuvantul “bani” o poate sfarsi.Concret, poate factura de electricitate nu este centrul interesului tau in timpul unei zile obisnuite de munca si o iei ca atare, fara a te gandi ca poti regla suma lunara pe care o lasi pe la ghiseele Enel. Dar pretul electricitatii a crescut si va mai creste. Nu are niciun rost sa acceptam o cheltuiala pe care am putea sa o micsoram.microunde ,cuptor,frigider,masina despalat...ele ar putea functiona si cu gaz sau energie mecanica       

Imi poti spune mai amanuntit ca trebuie sa fac un referat de o pagina
asa e bine
da mersi