Răspunsuri

2014-11-09T20:14:34+02:00
La produsul numerelor 10 si 2 adugam produsul numerelor 6 si 5.Ce numar obtinem?
10*2+6*5=20+30=50
intr-un magazin se aduc 10 pani care costa 1 leu fiecare si 20 de pungi cu lapte care costa 3 lefi fiecare..cati bani s-ar incasa daca s-ar vinde toate produsele?
2014-11-09T20:16:01+02:00
Mama cumpara 3 batoane a 2 lei bucata si 5 pateuri a 3 lei bucata. Cat costa produsele de patiserie?

3 4 3