Răspunsuri

2014-11-08T15:17:49+02:00
(4*3)+(3*2)=12+6=18 lei
2014-11-08T15:20:09+02:00
4 kg ori 3 = 12 lei ( caise )
3 kg ori 2 = 6 lei ( cireșe )
12 + 6  = 18 lei ( a cheltuit bunica )

Sper că te-am ajutat.Multă baftă! :*