Răspunsuri

2014-11-06T18:57:36+02:00
Era o zi de vineri , Alina o prietena mai veche mia facut cunoastinta cu noua ei prietena Ana ,ea era din Spania .Pentru citeva minute Alina ni-a lasat singure , ..avind ceva de facut..
-salut..Eu am numesc ...(numele tau) ..
-Hola .. asa ne salutam noi in spania , eu ma numesc Ana ..
-Ana , tu ai prieteni  , in Spania la tinee?
-Si si ..Cum sa nu am ,..am o prietena minunta la care tin extrem de mult..dar tu ? Tu ai prieteni ?
-Prieteni deai mei , se gasesc foarte rar , stiu ca tin la mine , pentru ca imi demonstreaza zi de zi ..clipa de clipa ..
-Si cum iti demonstreaza ?!
-Prin zimbetele lor , cind se afla cu mine ..:) Prin cuvintele calde care mi le ofera cind in sufletul meu e frig. , Prin ajutorul lor cind ma simt fara puteri ..
-Wow ,cred ca te mindresti cu ei ...)
-Mai , intrebi ? Sincer nustiu ce mash face fara ei , ei sunt totul pentru mine , sunt surorile si frati mei dupa sufletee nu dupa singe...si nu dupa mame...Dar la tine , cum iti demonstreaza prieteni tai ca tin la tine ?
-Prin mai multe metode , dar cea mai placuta e ca cind mie greu nicodata , si niciunu , nu ma lasat balta si pentru asta ii iubesc foarte mult ..
-Da deacord cu tinee ,,Viata fara prietenie  , nu e o viata normala ..
-Foarte coreect..
-Despre ce vorbiti voi aici .. , a intrebat Alina , intrind brusc pe usa 
-Despre prietenie , despree ce mindre suntem noi cu prietenii nostrii ..
-Bravo fetelor , dar nu uitati ca si voi trebuie sa fiti un prieten pentru toti ,chiar si pentru dusmani..
Dupa aceasta conversatie , mam pus pe ginduri ..si am realizat ,ca sunt cea mai fericita pentru ca am PRIETENI ,,
-------------------------
Sper ca o sati prinda :)