Aproximativ 3.5 miliarde de copii mor din cauzarujeolei ,tusei combulsive etc. Aproximativ acelasi numar de copii raman cu dizabilitati pe viata din pricina acestor boli.
1) ce parere aveti despre acest fapt??
2) comparati sansele voastre de viata cu ale acestor copii???
VA ROG AJUTATIMA!!!!!!!!!!!!!!

1
De fapt intrebaresa este asta: Anual aproximativ 3,5 mil. de copii din tarile sarace mor din cauza rujeolei, tusei convulsive, poliomelitei etc. Aproximativ acelasi nr. de copii raman cu dizabilitati pe viata din pricina acestor boli.
1. Ce parere aveti despre acest fapt. (comparati sansele voastre de viata ci ale acestor copii)
P.S! ACEASTA INTREBARE ESTE LA CULTURA CIVICA!
:*

Răspunsuri

2014-11-05T16:08:46+02:00
Deci, Ana, fi atenta aici! ca iti dau acum un raspuns beton!

1. Eu am o parere destul de rea despre acest fapt, deoarece, bolile acestor copii ar trebui tratate cat mai repede posibil!.
  Bineinteles, sansele noastre de viata sunt mai crescute, deoarece noi aici avem doctori buni si traim la oras. Noi putem sa ne tratam bolile cu usurinta, dar, din pacate, parintii copiilor saraci nu au posibilitatea sa le plateasca medicamentatia acelor copii bolnavi. Insa, noi, putem fi tratati atunci cand e nevoie. De aceea sansele noastre de viata sunt mai crescute decat acelor copii. 
bine-i Ana?
nu ai pt ce. Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! :*
il marchezi ca ,,Cel mai bun raspuns" te rog? :'>
lam marchat deja
;-)