Prietenas , prietenos, prietenesc , prieteneste, a imprieteni , prietenie , prietenii , prieteneste , prietenoasa , prieteni , prietenosi ......
Sper ca te-am ajutat
CIMPUL LEXICAL NU FAMILIA LEXICALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
INCA NU MA-I AJUTAT. MERSI ORICUM

Răspunsuri

2014-11-04T21:49:55+02:00
Prietenaș, prietenii, prietenesc, a împrieteni, prietenos.
intr-adevar ai crezut ca m-ai ajutat, dar nu este asa , nici cel de-al doilea raspuns al tau nu este corect, asa ca ..... oricum urmareste del a inceput istoricul conversatiei si o sa vezi si multumirile mele. si lasa tu aprecierile pe seama celorlalti , sa aprecieze ei cat si cum esti tu .. ca de lauda de sine nu miroase a bine. cu tot dragul....
am aflat si raspunsul CORECT : amic, tovaras, ura, sustinere, frate
În privința asta , deja mă enervezi. Dacă tu crezi că m-am lăudat spunând că firea mea este să sar în ajutor, este treaba ta. ;) Am văzut mulțumirile, dar combinate mai mult cu jigniri. ;) Acum, depinde cum vezi tu contextul. Că, desigur.... se spune că fiecare vede ce vrea, nu ceea ce este adevărat.dar mă rog. Și faptul că am crezut că te-am ajutat , ce este rău? Spune-mi.Ți-am spus de mii de ori, măcar am încercat . Și omul mai greșește, așa că nu mai jigni persoanele cu atâta ură. :)
Eu nu am răspuns a doua oară, ar fi bine ca tu să te uiți pe istoricul conversației. Sau poate încă nu ai înțeles ce semnifică interjecția ”ops”, și ”scuze”.
Și cuvântul ”scuze”.
2014-11-04T21:54:37+02:00
Prietenie prietenos  prieteneste  prietenosi

campul lexical nu familia lexicala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!