Răspunsuri

2014-11-02T16:40:22+02:00
Această întrebare îţi este pusă de toţi oamenii cunoscuţi când eşti mic,însă atunci eram mici şi nu realizam ce trebuie să facem pentru a ajunge undeva,departe,unde ne-am dorit,poate,dintotdeauna.Acum,că suntem mai mari,ştim ce vrem să ne facem cu adevărat şi putem realiza ce are să ne aştepte în viitorul apropriat şi ce profil ni se potriveşte.
Eu vreau să mă fac arhitect,meserie căutată mai ales în străinătate,unde criza de abia se simte,deci oamenii continuă să işi facă tot mai multe case sau să le renoveze.Deşi acestă meserie necesită multă atenţie şi mult timp de petrecut prin licee şi facultăţi,eu nu îmi voi schimba dorinţa şi voi lupta pentru a ajunge arhitect.Cum am mai zis,această meserie este riscantă,pentru că dacă nu ai calculate bine greutatea suportată de sol şi greutatea clădirii,aceasta se poate dărama la cea mai apropriată ploaie torentială sau le cel mai mic cutremur.Deci în construcţia ta se bazează vieţi omeneşti şi nu iţi poţi permite să greşeşti.Gândindu-mă şi răzgândindu-mă am constatat că trebuie să urmez profilul REAL,deci am nevoie de multă matematică,informatică,ştiinţe ale naturii,trebuie de asemenea să ştiu economie şi tehnologie(nu educaţie tehnologică).Voi urma Universitatea de Arhitectură şi Urbanism “Ion Mincu” Bucureşti şi fără a-mi fi frică spun că voi fii cu siguranţă absolvent cu notă mare.

2014-11-02T17:01:49+02:00
Cind voi fi mare vreau sa devin vetelinar .Deoarece iubesc mult animalele.Meseria aceasata nu este prea usoara . Eu am ales aceasta meseerie pentruca in sfirsit voi ajuta si eu natura cu cite ceva.Eu iubesc natura .

Cand voi fi mare vreau sa devin..pai , nu prea stiu. Poate veterinar,politist, sau actrita. Indiferent ca o sa tratez,arestez,interpretez cu siguranata o sa fac ceea ce imi place. In asta consta meseria.
scuze trebuie sa fii mai clara cind pui intrebarea