Răspunsuri

2014-11-02T13:23:16+02:00
In lumea mea perfecta copiii s-ar juca, pentru ca asta le-ar fi ocupatia. Batranii ar zambi, pentru ca alaturi le-ar fi un nepot, care sa le stearga lacrima de pe obraz.  Soarele ar fi mereu pe cer si nu numai. 
In lumea mea reala, copilul se joaca, dar nu mereu. Batranul plange si rar zambeste. Soarele e, dar prea putin. “Muncesc” pentru ca Lumea Mea sa tinda catre perfect, desi stiu ca perfectiune nu exista.
mersi mult pentru compunere este foarte frumoasa dar nu vad unde este polisemantismul cuvantului instrument !1 :* ;)
Cel mai inteligent răspuns!
2014-11-02T13:32:17+02:00
Lumea ta poate fi o lume mirifica in care tu esti rege/regina si locuiesti intr-un castel de ciocolata. Imagineaza-ti ca acolo raurile sunt din limonada, copacii sunt facuti din acadele, zapada este de fapt inghetata de vanilie, florile sunt facute din bombonele, animalele sunt facute din caramea si locuitorii, adica supusii tai, sunt jucarii.
mersi mult pentru compunere este foarte frumoasa dar nu vad unde este polisemantismul cuvantului instrumentt !! ;)
scz..
ma poti ajuta cu o compunere in care in ea sa se afle instrumente de gatit si instrumente muzicale aceste cuvinte