Răspunsuri

2014-11-01T20:46:30+02:00
- salutare  toamn-o !!!!!!!!!!!                                                                                  - salutare mica frunza !!!!!!!!!!                                                                               - ai fost foarte dornica sa ne daruiesti la fiecare cate un dar .                                    - dar sincer , mie numi aduci decat un singur dar    , tristete si lacrimi  amare .      - la ce te referi frunz-o  vorbete mai amanuntit !!!!!!!                                             -  da asta imi oferi tu mie , dai ploi si  vant naprasnic pe mine , cum crezi tu ca o sa rezist ?                                                                                                          - pai acesta este fenomenul naturii tot timpul cat frunze cand vin eu in tinut .         da stiu dar si la suratele mele tot acelasi dar le dai .                                                - ce vrei sa spui?                                                                                              - vreau sa spun ca tu numai  cu altii eti dornica dar cu noi nu !!!!!!!!!!     
2014-11-01T20:50:20+02:00
-Toamna draga, de ce poetii te vad melancolica?
-Dar tu esti fericita ca vei cadea pe pamnt?
-Sigur. Eu si suratele mele cazand, ajutam ghioceii. Suntem ca o patura.
-Ma vad melacolica pentru ca sunt.
-Eu nu te vad asa.
-Serios?
-Mie mi se pare ca esti fericita. eu vad in melancolia ta bucuria ascunsa.
-???
-Asa e. Tu esti defapt fericita...