Răspunsuri

2014-10-29T16:54:13+02:00
                                              O fapta buna
     A fost odata cand, o batranica faorte dragut m-a rugat sa o ajut cu bagajele.
     Aceasta venise sa isi revada nepotul sau drag de doar 5 anisori . Ea m-a rugat sa vin cu dumneai pana la usa acestuia cu bagajele . Eu m-am dus cu mare drag sa o pot ajuta. Dupa ce am ajuns, bunicuta m-a rasplatit cu o bombonica si mi-a zis ca am fost o fata/un baiat foarte bun/a. 
     Ma bucur ca am putut sa o ajut cu placere pe dansa. 

Cerinte :
  Unde se ducea bunica in vizita ?
   Cati ani avea baietelul ?
    Cu ce l-a rasplatit pe baiat bunicuta ? 
Sper ca am ajutat :D :))

51 4 51
Nu
Compunerea începe asa: era o dimineață de iarna .mergeam grăbit spre școală .l-am zărit pe colegul meu Andrei care..
Trebuie sa scriu continuarea
Știi ?
Care ii dadusera unui catel mic putina paine. M am dus catre el si, l am felicitat pentru ca l a ajutat pe catel. Dupa, ne am dus amandoi spre scoala repede cu gandul sa nu pierdem orele. Ajunseram.Din fericire era inca pauza, ne am dezbracat de geci si le am pus in cuier, apoi ne am scos cartile pe banca si am inceput sa vorbim despre diverse luucruri. Se sunase, doamna profesoarade romana intra in clasaclasa. Dupa ce ne am salutat, am mers inn continuare cu lectiile si verificare temei :D
Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-29T17:03:55+02:00
                                             O fapta buna
        Este o zi de toamna. Frunzele ruginii cad din copacii rosiatici. Eu cu Andrei mergeam la cumparaturi. Atunci vad un baiat cu un picior rupt care plangea.
        -De e plangi? am intrebat.
        -Pentru ca nu ma descurc cu toate sacosile.
        -Lasa-ma sa te ajut. 
       Am luat sacosele si l-am condus pana acasa.
        -Multumesc ca m-ai ajutat.
        -Nu ai pentru ce! Vrei sa fim prieteni/
        -Desigur!
      Si din acea zi ne-am intalnit in fiecare zi. Ce frumos a fost sa ajuti pe cineva cu nevoi speciale!

72 4 72
Început compunerii este : era o dimineață răcoroasă de iarnă .mergeam grăbit spre școală .l-am zărit pe colegul meu Andrei ..
Care ...
Trebuie sa scriu continuarea
Știi?