Traducerea textului
Cher Daniel Je t'envoie , comme je te l'ai promis , le certificat d'hebergement . Ce certificat te sert aussi d'assurance maladie , car papa prend tous les frais de ton sejour en change cas de maladie y compris . Tu devras presenter ce certificat a l'Ambassade de France pour obtenir un visa de trente jours , mais n'oublie pas de presenter aussi le billet d'avion aller-retour ou une reservation , en precisant les dates d'arrivee et de depart..... Je pense que si tout va bien , nous pourrons t'accueillir ici dans un mois au plus tard . Sophie et moi nous rejouissons beaucoup de ton arrivee et faisons des plans pour ton se jour . On a tant de choses a se dire et a voir ....

2

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-28T22:24:46+02:00
Draga Daniel ,îți trimit,așa cum ti-am promis ,certificatul de cazare. Acest certificat cuprinde si asigurarea medicala,pentru ca tata a plătit toate cheltuielile pt sarcina asta,inclusiv pe caz de boala.Tu va trebui sa prezinti acest certificat la ambasada Frantei pentru a obține viza de 30 de zile,dar uita sa prezinți si biletul de avion dus-intors sau o rezervație ,care precizeaza data de sosire si de plecare.Eu cred ca totul va merge bine, noi vom putea sa te primim aici intr-o luna,cel târziu. Sophie si cu mine ne vom bucura mult de sosirea ta .Avem atâtea lucruri de făcut si de văzut... Sper ca ți-am fost de folos!!
2014-10-28T22:40:25+02:00
Dragă Daniel Eu iti trimit, așa cum am promis, certificatul de cazare. Acest certificat servește, de asemenea, asigurări de sănătate pentru tine, pentru că tatăl ia toate cheltuielile de trai în cazul unor schimbări de boală, inclusiv. Tu trebuie să prezinte acest certificat la Ambasada Franței pentru a obține o viză treizeci zile, dar nu uitați să prezinte, de asemenea, dus-întors biletul de avion sau o rezervare, specificând datele de sosire și de plecare. .... cred că dacă totul merge bine, va putem bun venit aici într-o lună cel târziu. Sophie și cu mine asteptam foarte mult pentru sosirea ta și să facă planuri pentru a fi ziua ta. Avem  atât de multe de spus și de  vazut
1 5 1