Răspunsuri

2014-10-28T11:51:55+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Trandafirul este floare mea preferata;deoarece,ea te mingiie usor cu catifelarea sa,si cu parfumul sau inginator.Culoarea sa,rosul,este culoare dragostei,a focului;tot ce e mai puternic.De aceea ador aceasta mirezmatica floare.
(ti-am facut o mini-compunere)

55 3 55
Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-28T12:04:28+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Floare mea preferata este trandafirul, trandafirul rosu ca focul ce simbolizeaza dragostea, varsarea de singe ,patimire...trandafirul alb ce semnifica puritete, rafinament,sinceritate,si  trandafirul galben ce duce spre despartire, tinguiala .toate sunt frumoase si specific mirositoare .imi place trandafirul dimineata , la orele matinale,cind bobocu le se desface in plina zi ,imi place serile cind isi stringe floare inapoi de parca ar fi o planta devoratoare ,imi place parfumul lor ce ma imbata dimineata la geam si deodata ma cufund intro poveste de basm .acest trandafir firav binecuvintat de razele solare este o minune cereasca perfecta pentru ochii nostri .cind e vorba de a darui flori , eu aleg trandafirul ,el imi insufla mai multa credinta ,nu degeaba tulpina lui e cu spini ,parca ar fi coroana lui Isus cind la-u rastignit, deacea el ascunde o tainica enigma ,patimi si suferinte in interior ,in exterior frumusete , splendoare . trandafirul,alg,galben,rosu , indiferent ..el va ramine preferata floare a mea ,a inimii mele
84 4 84
adauga raspunsu cel m.bun ..10
uite dar poti aceasta compunere care ai facuto sa mio traduci in limba rusa
Мой любимый цветок розы, красная роза символизирует любовь, как огонь, кровопролитие, страсти ... что означает puritete Белая роза, изысканность, искренность и желтые розы, ведущие к распаду, tinguiala .все красивые и ароматные конкретных .imi как утром встали, утром, когда Bobocu ослабить их средь бела дня, мне нравится вечера, когда они собираются цветок назад, как будто растительного пожирания, я люблю их аромат вы пьяны, я в окно и вдруг упал мне интро историю .Эта тонкий вырос фея благослов