Răspunsuri

2014-02-28T22:35:33+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

×
Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
La (timpul trecut):Eu am invatat,tu ai invatat,el/ea a invatat,noi am invatat,voi ati invatat,ei/ele au invatat(la viitor):Eu voi invata,tu vei invata,el/ea va invata,noi vom invata,voi veti invata,ei/ele vor invata(timpul prezent):Eu invat,tu inveti,el/ea invata,noi invatam,voi invatati,ei/ele invata
modul conjunctiv timpul prezent: sa invat. timpul perfect sa fii invatat
modul conditional optativ tp prez as invata tp perfect as fii invatat
m. imperativ: Invata!! Invatati!
m. infinitiv tp rez : a scrie , tp perfect: a fii scris
mod supin de scris, pentru scris . mod participiu scris si mod gerunziu scriind