Traduceti-mi va rog asta FARA GOOGLE TRANSLATE :
People celebrate the number of years they have been married on their own special holidays called "wedding anniversaries". Friends and relatives give presents of a certain kind of material of the married couple. So , the wedding anniversary is called by the name of the material . Here are the kinds of presents given for certain wedding anniversaries.

1
certain kind of material "to" the married couple am gresit eu su am scris of in loc de to
Of, of, of.....
Oamenii sarbatoresc numarul de ani de cand sunt casatoriti prin sarbatori speciale numite "aniversarea casatoriei". Prietenii si rudele ofera cadouri dintr-un anumit material cuplului de casatoriti. Astfel, aniversarea casatoriei poarta numele materialului. Iata feluri de cadouri oferite pentru anumite aniversari ale casatoriei.
Multumesc :) ... daca ai fi scris la raspunsuri las fi marcat ca cel mai bun :)
Drept sa-ti spun pe mine nu ma intereseaza punctajul pentru ca eu nu pun intrebari, eu va ajut pe voi, copiii....

Răspunsuri

2014-10-27T18:09:15+02:00
Oamenii celebreaza numarul de ani da cand s-au casatorit la celebrarile lor speciale numite sarbatori de nunta.prietenii si rudele le dau cadouri de un anume tip de material ca si cuplul ( naiba stie traducerea calumea ) . deci sarbatoarea de nunta este denumita de material (prostie iar ) . aici sunt feluri de cadouri oferite pentru sarbatoarea de nunta .