Răspunsuri

2014-02-28T17:39:48+02:00
                               La muzeu                                                                                                                                                                                                                    Era vara.Ana si cu mine ne gandeam sa mergem la un muzeu,noi neam intrebat parinti:  -Tati,mami putem sa mergem la muzeu impreuna ?                                                      -Desigur !                                                                                                                  -multumim foarte mult!                                                                                                 Atunci am urcat in masina dupa cateva ore ajunSESERAM,eram foarte bucuroase .                -Iei am ajuns insfarsit am ajuns !                                                                                  - Tata,tata ce este acela?                                                                                            -Acela este un ghid turistic.                                                                                        Ghidul turistic se apropie de noi.                                                                                  -Bunaziua,eu sunt ghidul turistic eu va voi arata multe lucruri frumoase si va voi spune multe informati.                                                                                                             -Aceasta este tabloul Monei Lisa acesta a fost facut de leonard  da vinci.                        -Tata,tata acest tablou este foarte frumos!                                                                    -Stiu chiar este frumos!                                                                                               toti au plecat fericiti acasa .  
1 4 1
Cel mai inteligent răspuns!
2014-02-28T19:04:47+02:00
- Muzeografule , pot sa vad aceste arme ?
- Da , uita-le ! 
- Wow , ce frumoase sunt , pot sa le fac o poza ?
-Nu , in acest muzeu nu se face poze ! 
- Aaaa, iertati-ma , nu am stiut ! 
- Nu este nimic ! 
- As vrea sa vad niste vase , mi-i le aratati ?
- Sigur , urmati-ma ! 
- Sunt foarte frumoase , aveti un muzeu mininat ! 
- Va multumim ! 
- Ok , voi mai veni in curand in vizita la muzeul vostru ! 
- Bine , va asteptam ! 
- Buna ziua ! 
- Buna ziua ! 

Sper ca te-am ajutat.
multumesc mi-ati fost de ajutor...o seara placuta
Multumesc , la fel.