Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-26T13:30:33+02:00
Pentru a te face jurnalist trebuie sa te duci la filologie unde vei avea 4 ore de engleza+teza , teza la latina , vei avea biologia ,matematica ,chimia si fizica pana in clasa a11a adica in clasa a  11 nu le vei mai face , vei avea un atestat la engleza cand vei termina  a 12 daca nu ma insel .; De obicei e usor la filologie , eu sunt la stiinte sociale si e tot un profil uman (fara stiinte) si sunt asemanatoare excluzand partea cu teza la latina , noi nu mai facem latina din clasa  a 11 si facem mate pana intr-a 12 doar doua ore pe saptamana fara sa dam teza 
Și înafară de engleză și latină, mai dau teză la română? Și apropo, mulțumesc mult!
inafara de astea vei da la istorie sau geografie la alegere si bineinteles la romana
mulțumesc muult! :*
si mai sunt profile cu filologie intensiv engleza sau franceza , eu te-as sfatui cand se va da bilingvu sa il dai si tu la engleza sau franceza (poti si la amandoua) pentru a avea o optiune in plus , acest bilingv se va anunta la scoala cand e , de obicei e in semestru 2 pe la sfarsitului lunii mai
La engleza as vrea mai mult, si mi-e frica sa nu am la franceza pentru ca nu prea imi place chiar foarte mult
2014-10-26T14:31:43+02:00
Aceleasi materii , doar poate ceva optional la jurnalism