Răspunsuri

2014-10-23T18:05:46+03:00
Epoca modernă este o perioadă a istoriei omenirii, cuprinsă între perioada Evului mediu si epoca contemporana
Perenul este acea planta cu radacina persistenta .
Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-23T18:11:22+03:00
La limba romina in aceasta zi am invatat un cuvint nou afabil.                                  multi dintri paminteni pot deveni cosmopolit.                                                     un ris diabolic  e dea juns sa te sparii.                                                              in epoca moderna oameni cam sau mai cilivizat.                                                   cintecul colegei mele a fost inedit  la tv.                                                      cuvintul inefabil pentru mine este un cuvint nou.                                                     copacul din greadina bunici este deja peren.                                                   mama mi-a cumparat o prompta noua.                                                                 ciapa care am puso sa creasca deja este rudimentata.                                 scuzama dar cu tetust nustiu ce inseamna    
dar ce inseamna cuv prompta
prompta-care reactioneaza repede shi la timp
si ce sens are prop mama mia cumparat o prompta noua