Buna. Am si eu nevoie de o informatie... Sunt in clasa a IX-a pe mate-info. Ideea e ca atunci cand am pus mate-info am fost nehotarata. Puteam alege pedagogia dar m-am lasat inflentata de ce mi-au spus altii "poti da intr-un liceu mai bun; faci mai multe cu mate-info; daca ai medie de ce sa te duci in liceul x cand poti sa te duci in liceul y" Acum imi dau seam ace gresala enorma am facut ca nu pus ceea ce voiam cu adevarat. In fine, in semestrul al II-lea o sa ma mut. Ceea ce as vrea sa stiu este daca ma mai pot muta de pe mate-info pe pedagogie care este profil vocational. Pentru el am avut de dat si probe pe care le-am luat si se intra fara repartizarea computerizata dar am renuntat. Va rog sa nu imi raspundeti cu chestii gen "intreaba un profesor" ca am incercat si nimeni nu iti zice nimic concret. Daca nu te duci la secretariatul scolii unde vrei sa te muti tot degeaba si pana sa ma duc acoo as vrea sa stiu daca are rost sa sper sau nu.

2

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-23T11:22:20+03:00
2014-10-23T11:32:52+03:00
Da , te poti muta , dar iti va fi greu sa recuperezi ce au facut ceilalti.

Cred si eu ca va fi dar pe mate-info nu fac nimc. Sunt paralela cu matematica desi pana sa ajung la liceu imi placea si nu fac fata. e urat sa fii cea ai proasta din clasa...