As dori si eu o compunere in limba engleza la alegere de o pagina de tip A5 .
Am nevoie de ea cat mai repede posibil!
Va multumesc pentru intelegere ! ;)

1
Inteleg
Eventual o faci în română și o traduc (aici n-am absolut nicio problemă, numai că să o faci un pic mai lungă -- cuvintele în engleză sunt de obicei mai scurte)
Bn
Dino isi imagineaza cum in circ o fata frumoasa va face acrobatii uitimtoare,va sari pe trapez, va sfida legile gravitatiei si va straluci mai tare decat luceafarul cel vesnic.Vor patrunde ponei in arena, iar pe ei vor sta in maini mai multi acrobati. Aici va invata cum sa-si faca simtita prezenta si cum sa-i amuze pe spectatori . Dino se viseaza inca de acum mare acrobat la circ . El va invata cum sa faca tumbe multe si spectaculoase alaturi de fata frumoasa din imaginatia lui .
Acesta va sari pe trambulina printr-un cerc de foc si fiecare zii va fi un ca un vis implinit la circ. Asa se viseaza ''eroul'' nostru de la circ , Dino !

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
  • Utilizator Brainly
2014-02-25T22:55:28+02:00
Dino imagines a beautiful girl doing amazing acrobacies, jumping on the trapeze, defying the laws of gravity and shining brighter that the eternal stellar. There will be poneys in the arena, on them some acrobats sitting on their hands. Here he learns to make his presence felt and to amuse his spectators. Dino is already dreaming to be a great acrobat at the circus. He will learn to make many spectacular somersaults together with the beautiful girl in his imagination. He will jump on the tramboline through a circle of fire and every day would be like a fulfilled dream at the circus. That's how our circus hero, Dino, dreams to be!
mersi!
Nu stiu ce m-as fi facut daca nu erai tu!
Mă întreb de ce sunt singurul care răspunde așa :))
Habar nu am 1 hmmmmmm...Zzzzzzz
Mă rog, pe site-ul românesc mai sunt și alții dar ăla englez îl monopolizez :)) Sunt singurul cu rang de "as" acolo (și am ceva mai mult de dublu cât aici :)) )