Răspunsuri

2014-10-20T15:55:59+03:00
Prietenia este sentimentul care nu te lasa sa te simti singur, sentimentul care iti da puterea de a merge mai departe si de a tine mereu capul sus.Prietenia inseamna incredere si loialitate.Nu pot sa-mi imaginez viata fara prieteni. Ei sunt una dintre cele mai importante aspecte ale vietii. Avem nevoie de ei ca sa le impartasim atat bucuriile cat si supararile noastre. Este bine sa stim lucrul acesta si sa invatam din timp sa ii apreciem si sa-i tinem aproape de noi.

Pentru mine, prietenul meu cel mai bun inseamna foarte mult. De fiecare data cand am avut nevoie de el mi-a fost alaturi si poate cand el o sa aibe nevoie de ceva , eu ii voi fi mereu recunascator. O prietenie adevarata , se badeaza mereu pe incredere , ci nu se pe falsitate sau pe minciuni sau cu  este acest proverb ' nu da vrabia  pe cioara de pe gard  ' c-am asa este si prietenia .                                                                                                                                                     

1 5 1