Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-19T23:41:09+03:00
A)La o scoala,din trei clase diferite cate saisprezece elevi au participat la un concurs de matematica,si din aceleasi clase cate doisprezece elevi au participat la un concurs de romana.Cati elevi au participat la vreun concurs in total? b)La Carrefour un kg de zahar costa 6 lei,iar un kg de faina costa 4 lei.Ana cumpara cate 17 din fiecare.Ce suma va plati ea in total?
2 3 2