Răspunsuri

2014-02-25T18:21:11+02:00

Oceanul Pacific : Marea Bering,Marea Chinei,Marea Coralilor,Marea Cortez,Marea Japoniei,Marea Galbenă,Marea Ohotsk,Marea Sulawesi,Marea Tasmaniei. Oceanul Atlantic : Golful Mexic,Golful Guineei,Marea Mânecii,Marea Baltică,Marea Irlandei,Marea Marmara,Marea Nordului,Marea Mediterană,Marea Neagră,Marea Azov,Marea Caraibilor, Oceanul Indian : Marea Andaman,Marea Arabiei,Marea Arafura,Marea Roșie,Golful Persic,Golful Oman,Golful Bengal,Golful Aden,Marea Java,Marea Timor,Oceanul Arctic : Golful Hudson,Marea Barenț,Marea Beaufor,tMarea Groenlandei,Marea Kara,Marea Laptev,Marea Siberiei de Est.Oceanul Antarctic : Marea Weddell,Marea Ross Marea Mediterană : Marea Egee,Marea Ionică,Marea Adriatică,Marea Tireniană,Marea Traciei,Marea Balearelor, sau Iberică,Marea Cretei,Marea Alboran,Marea Liguriană,Mări închise : Marea Caspică

astea le stiu , dar nu stiu cum sa le localizez pe harta
da
Oceanul Pacific : Marea Bering,Marea Chinei,Marea Coralilor,Marea Cortez,Marea Japoniei,Marea Galbenă,Marea Ohotsk,Marea Sulawesi,Marea Tasmaniei. Oceanul Atlantic : Golful Mexic,Golful Guineei,Marea Mânecii,Marea Baltică,Marea Irlandei,Marea Marmara,Marea Nordului,Marea Mediterană,Marea Neagră,Marea Azov,Marea Caraibilor, Oceanul Indian : Marea Andaman,Marea Arabiei,Marea Arafura,Marea Roșie,Golful Persic,Golful Oman,Golful Bengal,Golful Aden,Marea Java,Marea Timor,Oceanul Arctic : Golful Hudso
2014-02-25T19:11:51+02:00
Pai ca sa le localizezi pe harta de uiti si tu in carte pe harta si iti faci semne unde sunt si dupaia ii spui lu doamna profesoara sa iti dea harta si sa reperti sper ca ti-am fost de ajutor