Descrieti un mediu urban ca presupus loc de intilnire cu fiinta draga.Textul se va incheua cu fraza,,In acest loc,cuprins de vraja visului,te asteptam sa vii"
va rog mult macar cteva idei...va multumesc

2

Răspunsuri

2014-10-15T19:09:20+03:00
de ceva timp amorteala  vremii coplesea bolta cereasca facind'o sa strige de durere,o coarda a unui suflet necunoscut fuse'se inecata in lumina alba a noptii ce domnea peste orasul ce  se scalda in lumina lunii ,undeva la marginea padurii.stele ce isi lasa  mantia alba se aseamana cu ochii lui\ei ca nemarginirea stralucitoare.ca luceafarul melancolic,el\ea ramine scrisoarea tiparita pe petalele de trandafiri a inspiratiilor mele. Seara,cind satul in vale-amuteste,si cumpana de la fintina si stejarul vechi,totul ce ne inconjoara este prezent la cununia sufletelor noastre.Privind in noaptea ce sufoca deja, padurea e scufundata in lumina lunii,ii vad chipul construit pe bolta senina,incerc sa'i deslusesc chipul,dar salba de stele ce se insira in noapte mi'o ia inainte.Cerul este presarat cu ochisori de ingeri ce ma privesc,uitindu-ma la ei ma simt cuprins\cuprinsa de vraja visului asteptindu-l \asteptind-o
15 4 15
Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-15T19:16:00+03:00
Am avut si eu acest ex ..
cam asa am scris..
Un presupus loc de intilnire dupa placul meu ar fi pe plaja impreuna cu persoana iubita.soarele rosiatic-galbui... cerul senin ssi in bataea de vint a palmierilor ne vom ne vom primbla pe malul marii . vom intilni rasaritul.. si in ciuda faptului ca nu vom putea fi impreuna si ca nimeni nu ne vrea si nea vrut vreodata binele, in ciuda faptului ca nimanui nui pasa.. asta se va intimplaNu iti voi impune imposibilul..as vrea doar acea zi sa o petrecem impreuna caci ce poate fi mai frumos decit un rasarit de soare pe mamlul marii . sentimentele puternice care ne incearca la malul marii ne fac sa intelegem ca veata este un dar pretios si trebuie sa ne bucuram din plin de ea in acest loc cuprins de vraja visului te asteptam sa vii...
P.S idei
Sau ..(alti colegi  de ai mei au scris de pe banca din parc .. sau pe malul unui lac .. in parc .. ceva de genu sper ca team ajutatD
25 4 25
ms mult chiar mai ajutat mult
daca team ajutat marcheazakl ca cel mai bun raspuns
(cuplacer:*