VA ROG FRUMOS DIN SUFLET CINE S EPRICEPE
DESCRIETI UN MEDIU URBAN CA PRESUPUS LOC DE INTILNIRE CU FIINTA DRAGA .
TEXTUL SE VA INCHEIA CU FRAZA IN ACEST LOC CUPRINS DE VRAJA VISULUI DE ASTEPTAM SA VII

1

Răspunsuri

2014-10-15T18:50:45+03:00
de ceva timp amorteala  vremii coplesea bolta cereasca facind'o sa strige de durere,o coarda a unui suflet necunoscut fuse'se inecata in lumina alba a noptii ce domnea peste orasul ce  se scalda in lumina lunii ,undeva la marginea padurii.stele ce isi lasa  mantia alba se aseamana cu ochii lui\ei ca nemarginirea stralucitoare.ca luceafarul melancolic,el\ea ramine scrisoarea tiparita pe petalele de trandafiri a inspiratiilor mele. Seara,cind satul in vale-amuteste,si cumpana de la fintina si stejarul vechi,totul ce ne inconjoara este prezent la cununia sufletelor noastre.Privind in noaptea ce sufoca deja, padurea e scufundata in lumina lunii,ii vad chipul construit pe bolta senina,incerc sa'i deslusesc chipul,dar salba de stele ce se insira in noapte mi'o ia inainte.Cerul este presarat cu ochisori de ingeri ce ma privesc,uitindu-ma la ei ma simt cuprins\cuprinsa de vraja visului asteptindu-l \asteptind-o
Comentariul a fost şters
Comentariul a fost şters
Comentariul a fost şters
mm nustiu:)
eu cred ca ar fi bine sa scrii ce ti'am propus,profesoara te va lauda,dar daca nu doresti,fie cum vrei:)