Traducere in engleza!
Pentru inceput, vreau sa zic ca ma mindresc cu costumul popular din tara mea. Dupa parerea mea, costumul popular este o haina frumoasa si comoda.
Cu alte cuvinte, costumul nostru popular, as zice ca-i cel mai frumos. El are multe ornamente si fiecare ornament are semnificatia lui. Cind am concert cu dansurile populare, dansez in costum popular. El e foarte frumos si colorat. Dupa traditie, costumul are culoarea rosie. Pentru costumul trditional pe parcursul secolelor s-au folosit tesaturile de casa lucrate manual din fire de lina, cinepa, in, bumbac, matase, care deasemenea se pregateau in conditii casnice. Culorile de baza sunt: negru, rosu, cafeniu inchis, albastru, verde si violet.
Ca concluzie, portul in secolul 20-lea a cedat pozitiei hainelor procurate de tip orasenesc. Pe viitor ma voi starui sa am si eu in garderopa mea, un costum popular.

1

Răspunsuri

2014-10-13T22:37:30+03:00
First, I want to say that I am proud of my country folk costume. In my opinion, traditional costume is a beautiful and comfortable clothes.
In other words, our costume popular, I'd say it's the most beautiful. He has many ornaments and each ornament has meaning. When I gig with folk dances, dance in traditional costume. He is very nice and colorful. Following tradition, the suit is red. To suit embodied by the paper over the centuries have used fabrics handcrafted home yarn wool, hemp, linen, cotton, silk, which also preparing domestic conditions. Basic colors are: black, red, dark brown, blue, green and purple.
As a conclusion, the port in the 20th century gave the town position type purchased clothes. In the future I'll be able to have my garderopa myself in a traditional costume.

1 5 1