Asta ziceam si eu ca trebuie sa ma scol de dimineata sa ma duc la ora de latina si nici nu pot sa ma concentrez , nu inteleg nimic.Si in plus si profesoara aia cum ne preda , ma plictiseste de moarte , mai am putin si adorm cu capul pe banca.
deci mie imi place italiana si oa ccunosc perfect eu teas sugera sa inveti ca intro zi iti va fi de folos ok
Da m-am si gandit la asta ca deoacamdata stiu decat spaniola si engleza si mai demult ne-a povestit profa de istorie despre un fost coleg de la scoala mea care are un job foarte bun pt ca stie multe limbi straine.Si m-am gandit : " Bre sa ma apuc si eu de niste limbi straine mai tarziu de genul franceza si italiana si altele "
pentru ca te ajuta sa iti cunosti limba .si sa vorbessti si sa te exprimi corect 1

Răspunsuri

2014-10-13T15:34:29+03:00
Sa ne fiie ushor in celelante limbi ca latina e legata de toate limbile
2014-10-13T15:35:44+03:00
Limba romana este o limba care provine din limba latina enele cuvinte se si aseamana :honeste=cinstit ,onest . un plus este ca toate denumirile stiintifice de plante ,animale sunt invatate la liceu si facultate in latina fiind recunoscut numele latinesc in toate tarile