Răspunsuri

2014-02-23T17:46:04+02:00
                                       serbarea de 1 iunie
o zi inourata de vara...era 1 iunie ne pregateam sa mergem la serbarea...eram in clasa in timp ce repetam poeziile si cantecele ....
     am ajuns la sala teatrului. a intrat intai gradinita , apoi clasa 0 apoi clasa I apoi clasa II apoi clasa III...cand a intrat clasa a III a pe scena au inceput sa se adune multe persoane:copii bunici parinti unchi matuse..... offf imi era sa de frica..daca ma incurcam ? sau daca la dansul SAMBA FLORIOR  ma incurcam ? cate unul cate unul au spus toti copilasii poeziile ...urmam noi clasa IV...toti urcau  cu emotii pe sccena doamna invatatoare ne incuraja....si dinto data sa ridicat cortina...vaaai.....asa multi omanei...aveam fluturi in sctmac .... mam aplecat sa o intreb pe colega mea daca nu are emotii mea spus ca ea nu are ...am intrebat-o pe cea lalta colega acelasi raspuns ”NU , NU AM !” imi era frica cate un coleg cate unul cate unul sa ajuns la mine...am zis poezia cu bine...am respirat usurata...dar mai era o etapa DANSUL ... am dansat bine pana ne-am deschis in floare atunci o fata sa incurcat....dar amtrecut cu bine si de dans
           ne-am dus in cabine si neam schimbat....dintro data a inceput sa ploua.....am ajuns acasa unaaaaa....dar eram fericita ca am trecut cu bine de acea serbare...

sper sati fie de ajutor...am scris ce am facut eu anul trecul la serbare