Care ii traducerea textului : Seeing Double
Being an identical twin can have its high and its low points.Greg an Tim, eighteen-years-old twins, talk about their reletionship.
Toghtherness
Greg:Tim and I have always been close-closer than normal brothers.I suppose we do compete with each other but in general we get on very well .At the moment we're studying at colleges in different towns,so I haven't seen him for over six weeks.I miss him.He's my best fried.It's difficult being apart sometimes.
Tim: We often talk on the phone four hours and when we're together there's a constant fight because we want to talk in the same time.We often end up shouting at each other.
SIMILAR PERSONALITIES
Greg: As well as having similar looks,we also have very similar personalities.If one of us is upset, we both are.
Tim:Greg and I are very competitive and very stubborn.
GROWING UP
Tim : When we were very small.our mother dressed us in identical clothes and we hated it.People used to point at us and laugh.It was embarrassing.
Greg: It can be quite stressful being a twin.Sometimes you feel like freak.
SPOOKY TELEPATHY
Greg :I once had appendicitis when I was at home and Tim was away.I had stomach pain from 5 a.m. until I had my appendix out early in the afternoon.That same day Tim woke up at 5a.m. with stomach pains which lasted until exactly the time that I had my appendix out.
Tim : We sometimes have telepathic thoughts but nothing very spooky has happened, except for the appendix thing.

1

Răspunsuri

2014-10-11T14:25:08+03:00
Fiind un geamăn identic poate avea sale de înaltă și joasă points.Greg un Tim, gemeni sale optsprezece ani-vechi, vorbim despre reletionship lor. Toghtherness Greg: Tim și cu mine am fost întotdeauna aproape, mai aproape decât brothers.I normale presupunem că se află în competiție unul cu altul, dar, în general, pe care le primim la foarte bine .La acest moment suntem studiaza la colegii din diferite orașe, așa că nu au l-am văzut de mai bine de șase weeks.I dor de him.He dificil cel mai bun fried.It meu fiind în afară uneori. Tim: Noi de multe ori vorbim la telefon de patru ore, atunci când suntem împreună nu este o luptă constantă pentru că vrem să vorbim în același oar de multe ori ajung să strige unul la altul. OAMENI SIMILARE Greg: La fel ca având un aspect similare, avem, de asemenea, foarte asemănătoare personalities.If unul dintre noi nu este supărat, amândoi sunt. Tim: Greg și cu mine suntem foarte competitive și foarte încăpățânat. Growing Up Tim: Când am fost mama foarte small.our ne îmbrăcați în haine identice și ne-am urât it.People folosit pentru a indica la noi și laugh.It a fost jenant. Greg: Ea poate fi destul de stresant fiind un twin.Sometimes sa te simti ca ciudat. telepatia Spooky Greg: Am avut odată apendicită, când eram acasă și Tim a fost away.I avut dureri de stomac de la 5 dimineața până când am avut apendice meu mai devreme în aceeași zi afternoon.That Tim trezit la 5a.m. cu dureri de stomac, care a durat până exact în momentul în care am avut imi scot apendicele. Tim: Uneori avem gânduri telepatice, dar nimic foarte infricosator sa întâmplat, cu excepția pentru un lucru apendice.
4 2 4