Demostratie ca este opera lirica a poeziei pe inserat de octavian goga irgent va rog .

1
ma gandeam si eu ca numele autorului este substantiv propriu si se scrie cu litera mare....
stiu dar ma grabesv
grabesc
urgenttttttttttt

Răspunsuri

2014-10-10T20:09:27+03:00
 In opinia mea , Opera ... de ... este o opere lirica deoarece prezinta toate particularitatile specifice acestuia : exprimarea directa a sentimentelor , expresivitatea accentuata prin mijloace artistice indeite si structurarea in versuri si strofe .                                                                                                                               In primul rand poetul isi exprima in mod direct sentimentele de admiratie fata  de ... ( aici scrii figuri de stili imagini artistice etc si le explici )                                                        In al doilea rand limbajul capatta o valoare expreiva deosebita prin utilizarea figurilor de stil intre care se remarca presonificare ( daca este ) .... Ele compun sugestive imagini ( auditive vizuale cromatice etc. ) care emotioneaza cititorul De asemenea muzicalitatea versurilor data de rima ( incrucisata ..ect. ) de masura de (.. ) silabve si de ritmul ( ) care sporesc valoarea artistica a limbajului                In conluzie pe baza trasaturilor de mai sus putem afrima ca opera ... apartine genului liric 
ms dar nu gasesc marcile lexico gramaticale in aceasta poezie
crede-ma ca nu am citit poezia ca si eu aici de facut treaba .. o sa incerc sa te ajut cu ce pot ;)
te rog poti sa citesti poezia de pe internet sa0mi spuni marcile lexico gramaticale
infioreaza-se ( s-ar putea sa fie .. ) s-astern ..
ms