Cine imi spune 10 termeni mai academici ca sa-mi imbogatesc vocabularul?(am 14 ani)

2
din ce domeniu?
Nu se spune 'mai academic' Este ori nu academic, fără grade de comparație.
Pentru imbogatirea vocabularului cel mai important este sa citesti cat mai multe carti, la inceput pot sa incerci carti usoare: diferite romane, carti de actiune, mie personal imi plac mult romane politiste.

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-02-21T11:28:53+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Mediocritate
baliverne
migrena
camaraderie
team-building - e imprumutat din engleza
adecvat
vitaminizare
birocratie
uzual
tehnocrat

2014-02-21T14:07:26+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
1. iluzoriu - Îşi făcuse o impresie iluzorie în ceea ce o privea. 2.exprimare plastică: Acea fată la care mă gândesc mereu este delicată ca o o floare.( Cand, de fapt, vrei să spui ca ea este frumoasa.) 3.aspirație =dorință: Geniul are aspirații înalte. Eu aspir la ceva mai bun în viata aceasta. 4 - 5. argumentare = afirmație, declina = nega: Declin (=a nu fi de acord) această argumentare. 6.Mă dezic (=a nu fi de acord) de aceste principii false. 7-8.ontologie, primordial: Din punct de vedere ontologic, sinele este primordial (cel mai important).