Răspunsuri

2014-10-07T18:34:02+03:00
Imi iubesc comuna pentru ca este locul unde am vazut lumina zilei si am copilarit. Este locul in care ma simt in largul meu si, chiar daca nu se deosebeste cu mult de altele din zona, cu siguranta ca si ceilalti locuitori sunt mandri de ea, fiindca este incarcata de un farmec aparte. Daca strabati comuna Dumesti de la un capat la altul, vei observa ca oamenii au o amabilitate iesita din comun, ca stilul rustic al plaiurilor si al vietii cuprinde locul care-ti creeaza impresia ca traditiile ancestrale sunt pastrate cu sfintenie de generatii la rand.Nimic din ceea ce se intampla in comuna mea nu este intamplator. Cu totii punem suflet in ce intreprindem si actionam. Suntem o comunitate de oameni ambitiosi si mandri ca-i apartinem. Pe unde mergi, intalnesti oameni foarte harnici, muncitori, simpli si foarte placuti la vorba, de la care poti afla multe povesti despre cei care au fost si despre faptele lor incredibile, despre inceputurile vietii pe aceste plaiuri stravechi. O zi din viata comunei este una obisnuita, cu activitati cotidiene in urma carora apare mereu cate ceva nou.Imboldul meu launtric este sa cred intr-un viitor cat mai bun al comunei mele si stiu ca, orice as face si oriunde pasii ma vor purta in viata, ma voi intoarce si imi voi aminti cu dragoste ca aici am invatat sa traiesc, sa sper, sa iubesc si sa fiu Eu. Sunt mandra de comuna mea natala si am de gand sa o fac si pe Ea mandra de mine!
Cel mai inteligent răspuns!
2014-10-07T18:38:27+03:00
Localitatea mea natala este Targu Mures.Acesta este unul dintre cele mai frumoase orase din Romania si reprezinta un loc unde te poti linisti stand in parc sau mergand cu bicicletele in drumetii.In acest orasi poti merge la mall, vara la strand ca sa te poti racori,iar iarna te poti  duce sa te dai cu sania pe dealul din apropiere.In imediata vecinatate a orasului meu se gaseste Sovata o statiune de interes national unde vin turisti unguri,nemti,polonezi,romani.In orasul meu poti de asemenea vizita diferite magazine de haine sau poti merge la teatrurile care se organizeaza frecvent.
Acesta este orasul meu si nu as vrea sa plec de aici 
1 5 1