Răspunsuri

2014-10-06T20:26:40+03:00
Te Iubesc 

Ma uit la ce-am scris.. privesc o hartie, 
Pe ea sunt cuvinte, in mine nu e inspiratie. 

Privesc, in gol, ma uit... sunt gol. 
Goliciune sentimentala, m-a dezbracat cu un "te iubesc" 
Ma uit... gandesc.. privesc... gandesc.. sunt gol. 

Sunt sigur? Pot avea incredere intr-o fatã? 
Nu... nu pot avea incredere in nici o fata... 

Ma uit la ce-am scris.. privesc o hartie, 
Ma gandesc curios... ce trebuia sa fie? 
Raspunsul vine imediat: o scrisoare. 
Dar si o intrebare: scrisoare? pentru cine oare? 
O voce imi raspunde... "pentru a ta iubita" 

Concluzia... care e concluzia? Reusesc.. 
Concluzia... Te Iubesc! 
----------------- 
la http://www.cafeneaua.com/node/view/1040 

Din comentarii: 
- cam multe... puncte de suspensie? :) 
- suspensia ca suspensia, eu n-am reusit sa trec cu lectura de al treilea rand. :(( 
- cum ziceam eu... daca cineva a intzeles ceva, inseamna ca eu m-am exprimat gresit.. :)) 
- A dat cinismul in voi? Am ras o gramada citindu-va comentariile, dar nu intelegeti ca omul e indragostit? Ce mai conteaza nr. punctelor de suspensie sau gradul de intelegere a mesajului? In loc sa va bucurati ca inca mai exista oameni capabili sa se indragosteasca, iti dati in cap cu neintelegerea? Bucurati-va cat mai puteti, radeti si va bucurati, nu stuchiti (reg.) in san ca babele ipocrite si acrite de viata si de pacate:))))) 
- mah, una e sa te bucuri, alta e sa scrii despre bucuria ta pentru mase. baba sunt, acra de multe ori, dar lasa-ma sa cred ca literatura e altceva decat jurnalul intim al puberului ca ciorna pentru declaratiile sub clar de luna. sa scrie clar atunci si suntem chit:"compunere scolara a elevului X, clasa a V-a B". :)) iar regionalismul tau, ca sa te iau si pe tine la criticat, este transcriere fonetica a lui "a stupi", na! :))